Latest News

Nebim V3 Optik Ürün Tanımlamaları

Optik Çerçeve ve Güneş Gözlüğü Tanımlamaları

Marka, üretici kodu, materyal kodu, çerçeve tipi, çerçeve biçimi, Base Curv, SUT kodu ve özel işlem kodu gibi çerçeve ve güneş gözlüğüne ait tüm özellikleri ürün kartı içerisinde kolaylıkla tanımlayabilirsiniz.

SEO

Optik Cam Tanımlamaları

Marka, üretici kodu, materyal kodu, odak tipi, kaplama tipi, çap, cam indeksi, stok cam/RX cam detayı, Sferik ve Silindirik değerlerine kadar optik cam ürünlerine ait özellik tanımlamalarını yapabilir ve raporlayabilirsiniz.

SEO

Lens Tanımlamaları

Marka, üretici kodu, materyal kodu, odak tipi, kaplama tipi, çap, su içeriği, lens değişim sıklığı, Sferik ve Silindirik değerlerine kadar lens ürününe ait özellik tanımlamalarını yapabilir ve raporlayabilirsiniz.

SEO

Nebim V3 ÜTS Entegrasyonu

SEO

ÜTS Web Servis Entegrasyonu

Tıbbi cihaz özelliği taşıyan tüm ürün kartlarına ait üretim, ithalat, verme, alma, iptal vb. bildirim işlemlerinizi ÜTS portalından tek tek manuel tanımlamak yerine, Nebim V3 ERP içerisinde yer alan ÜTS Web Servis uygulaması ile belirlenen periyotlarda otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

SEO

ÜTS’den Otomatik Ürün Kartı Aktarımları

Tıbbi cihaz özelliği taşıyan cam ve çerçeve ürün kodlarının, ÜTS üzerindeki tüm bilgileri ile birlikte Nebim V3’ e otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

SEO

Medikal Ürün Özellikleri

ÜTS’ye yapılacak bildirimler için gerekli olan bilgileri Nebim V3 Medikal Ürün Özellikler programı ile girebilir ve buradaki bilgileri bildirimlerde otomatik olarak kullanabilirsiniz.

SEO

ÜTS’ye Yapılan Bildirim Tipleri

Bugüne kadar TİTUBB sisteminde sadece üretim ve ithalat bildirimleri yapılırken, ÜTS sistemine geçiş ile birlikte, ithalat ve üretim bildirimleri haricinde ayrıca ürünle ilgili tüm hareketlerin de bildirilmesi gerekmektedir. Yapılması gereken ve aşağıda belirtilen bu bildirimleri Nebim V3 – ÜTS web servis entegrasyonu aracılığı ile otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. ∙ Üretim Bildirimi ∙ İthalat Bildirimi ∙ Verme Bildirimi ∙ Alma Bildirimi ∙ ÜTS’de tanımsız yere verme bildirimi ∙ ÜTS’de tanımsız yerden iade alma bildirimi ∙ Tüketiciye verme bildirimi ∙ Tüketiciden iade alma bildirimi ∙ Geçici kullanıma verme bildirimi ∙ Geçici kullanımdan alma bildirimi ∙ İmha bildirimi ∙ İmha İptal bildirimi

Nebim V3 Optik Perakende Sipariş ve Satış

Reçete Girişi

Nebim V3’ün optik reçete fonksiyonu ile; ∙ Protokol numarası, ∙ Sigorta şirketi, ∙ Bağlı olunan sigorta şirketine göre farklılık gösteren kurum katkı payları, ∙ Çerçeve tipi, ∙ Yakın uzak bilgileri, ∙ SPH değerleri gibi tüm reçete bilgilerini girebilirsiniz. Bu sayede Nebim V3’te oluşturulan optik ürün reçetelerinin, reçete formatında çıktısını alarak merkeze bildirebilir ve takibini sağlayabilirsiniz.

SEO

Medula’dan Optik Çerçeve ve Cam Hakkı Sorgulama

SGK güvencesine sahip kişilerin, aldıkları reçetelere istinaden sahip oldukları cam ve çerçeve haklarını Nebim V3’te Katkı Tutarı Sorgula tuşu ile anlık olarak Medula’ya bağlanarak sorgulayabilir ve sorgu sonucunda kurum katkı tutarlarının reçete üzerine otomatik yansımasını sağlayabilirsiniz.

SEO

Medula’dan Otomatik e-Reçete Aktarımı

Nebim V3’te Reçete Sorgula tuşu ile Medula sistemindeki e-Reçetelerinizi sorgulayarak otomatik bir şekilde Nebim V3’e aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

SEO

Nebim V3’ten Medula’ya Reçete Aktarımı

Medula sisteminden Nebim V3’e aktarılan reçetelerle ilgili işlemler tamamlandıktan sonra reçete son durum bilgisini Medula’ya otomatik olarak göndererek reçetenin Medula üstünde de kapanmasını sağlayabilirsiniz.

SEO

Sipariş İşlemleri

Giriş işlemi yapılan reçeteler üzerinden tek bir tuş ile sipariş kaydı oluşturabilir ve bu siparişe bağlı olan kapora ödemesini alarak sipariş giriş işlemini tamamlayabilirsiniz.

SEO

Siparişe Bağlı Kapora Alma İşlemi

Müşterinin reçetesine bağlı olarak oluşturulan optik siparişine istinaden kapora alabilirsiniz. Bu kapora tutarını daha sonra siparişin faturaya dönüştürülmesi esnasında toplam tutardan düşerek fatura oluşturabilirsiniz.

SEO

Nebim V3 Optik Perakende Süreçleri

SEO

Avans Ödemesi

Yeni Nesil ÖKC’ler ile avans statüsünde sipariş oluşturmadan kapora / avans alabilir ve daha sonra sipariş oluşturarak bu avansı siparişe bağlayabilirsiniz. Bu sayede mağazada ölçüm işlemleri ile yeteri kadar vakit kaybeden müşterilerin daha fazla vakit kaybetmesini engelleyebilirsiniz.

SEO

Siparişin Atölyeye Gönderilmesi

Merkez tarafından alınan müşteri siparişleri işlem görmek üzere atölyelere sevk edilir. Ürünler atölyede işlem gördükten sonra mağazaya tekrar sevk edilerek müşteriye teslim edilir. Tüm bu süreçleri Nebim V3 üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

SEO

Teslimat Ve Faturalama

Sipariş girişi yapılan ve atölyede işlemleri tamamlanan reçeteleri, tek bir tuşla fatura ekranına aktararak teslimatını ve faturalamasını gerçekleştirebilir ve kalan ödeme tutarını tahsil edebilirsiniz.

Nebim V3 Optik Toptan Süreçleri

İthalat Süreçleri

İthalat dosya numarası bazında siparişlerinize bağlı olarak ASN, irsaliye ve fatura işlemlerinizi gerçekleştirebilir, ithalat masraflarınızı ilgili ithalat dosyasına otomatik dağıtabilirsiniz. ∙ İthalat dosya takibi ∙ İthalat işlemlerinin ithalat dosyasına bağlı olarak takibi ∙ İthalat masraflarının ithalat dosyasına otomatik yansıtılması ∙ Gümrükten mal çekme işleminde düşümlü ithalat ∙ İthalat irsaliye veya fatura girişinde karekod oluşturarak giriş yapabilme

SEO

Toptan Alış Süreçleri

Siparişlerinize bağlı olarak irsaliye ve fatura işlemlerinizi, tedarikçilerden gelen karekod barkodlarını sisteme okutarak direkt alım işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SEO

ÜTS’den Otomatik Toplu İrsaliye Aktarımı

ÜTS üzerinde, kabul edilmeyi bekleyen alma bildirimlerini, Nebim V3’te liste olarak görebilir ve bu listeden seçilen belgelere ait kayıtları Nebim V3’e otomatik alış irsaliye olarak aktarabilirsiniz.

SEO

Toptan Satış Süreçleri

Müşterilerinizden gelen siparişlerinizin hızlı ve pratik bir şekilde Nebim V3 içerisinde girişini yapabilir, bu siparişlere bağlı olarak sevk ve fatura işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SEO

Optik Karekod Oluşturma

Sevk veya faturaya bağlı olarak kaydedilen fişler üzerinden toplu ve hızlı bir şekilde Karekod etiketi oluşturabilir ve dökümünü alabilirsiniz.

SEO

Nebim V3 Mevzuat Desteği

Nebim V3 Optik uygulamaları ile tüm süreçlerinizi etkin bir şekilde yönetirken, aynı zamanda YN ÖKC, e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Defter, Tax Free, KVKK ve ETK gibi mevzuat gereksinimlerini de yerine getirebilirsiniz.